Audi Cup ne zaman başlıyor? Audi Cup maçları ne zaman?

Audi Cup ne zaman başlıyor? Audi Cup maçları ne zaman? Audi Cup, Alman kulübü Bayern Münih’in ev sahipliği yaptığı ve Almanya’nın Münih kentindeki Allianz Arena’da sahnelenen dört takımın yer aldığı iki günlük bir sezon öncesi futbol turnuvasıdır. Turnuvaya davet edilen temsilcimiz Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarına dev kulüpleriyle yapacağı maçlarla hazırlanacak. Peki Audi Cup ne zaman başlıyor? Audi Cup maçları ne zaman?  İşte Audi Cup maçları ve Audi Cup hakkında derlediğimiz bilgiler…

AUDİ CUP NEDİR?

Audi Cup, Alman kulübü Bayern Münih’in ev sahipliği yaptığı ve Almanya’nın Münih kentindeki Allianz Arena’da sahnelenen dört takımın yer aldığı iki günlük bir sezon öncesi futbol turnuvasıdır.

Audi Kupası geleneği tam 10 yıl önce, Audi’nin kuruluşunun 100. yıldönümünde 2009 yılında başladı. Kupa, o zamandan beri Avrupa’nın en prestijli ve yüksek vasıflı hazırlık turnuvalarından biri olarak devam ediyor. 2019-2020 sezonu öncesi 6’ıncısı düzenlenecek turnuvayı şimdiye kadar Bayern Münih 3 defa, Barcelona ve Atletico Madrid ise birer defa kazandı.

AUDİ CUP 2019 NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

Avrupa’da 2019-2020 futbol sezonu başlamadan önce düzenlenecek en üst düzeydeki turnuva Audi Kupası, 30-31 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Turnuvaya Fenerbahçemiz de katılacak. Organizasyondaki diğer takımlar ise Bayern Münih, Real Madrid ve Tottenham Hotspur. Biletler 25 Euro’dan www.audicup.com adresinden satışta.

30 Temmuz’da 2 maç oynanacak. İlk maçta Real Madrid, Tottenham ile karşılaşacak. Aynı akşam Bayern Münih de Fenerbahçe ile oynayacak. Kaybedenler 31 Temmuz’da üçüncülük maçı yapacak. Üçüncülük maçının ardından ilk maçların kazananları final müsabakasına çıkacak. Maçların başlama saatleri 18:00 (TSİ 19:00) ve 20:30 (TSİ 21:30), her bir maç 90 dakika oynanacak ve beraberlik halinde doğrudan penaltı atışlarına gidilecek. Seyirciler 2 günde 4 takımı izlemiş olacak. Bir bilet aynı gün oynanan 2 maç için de geçerli. İki yıl önce, Allianz Arena’ya 2 maç gününde 123 bin seyirci gelmişti.

Turnuvanın fikstürü şu şekilde:

30 TEMMUZ

TSİ 19:00 Tottenham-Real Madrid

TSİ 21:30 Bayern Münih-Fenerbahçe

31 TEMMUZ

TSİ 19:00 3.’lük maçı

TSİ 21:30 Final maçı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir